Çilek Çanakkale Özel Kız Öğrenci Yurtları, Kız Yurdu

Çilek Özel Kız Öğrenci Yurtları Çanakkale, Çanakkale yurtları

Yurt Kuralları

Sevgili Öğrencilerimiz, yurtlar toplu yaşanılan yerlerdir. Buradaki yaşantınızın sağlıklı, huzurlu ve düzenli olabilmesi için bazı kurallar konulmuştur. Bu kurallara uymak kendinize ve arkadaşlarınıza olan saygınızı gösterir.

1. Yurt Müdürlüğü tarafından yapılacak her türlü tebligat ve çağrıya uyulmalı.

2. Yurdun huzurunu ve düzenini bozacak hareketlerden titizlikle kaçınılır; görgü kurallarına uyulur; kıyafet ve hareketlere dikkat edilir; odalar ve yurdun diğer bölümleri temiz ve düzenli tutulur.

3. Yurt yöneticileri, nöbetçi yöneticiler ve yurt personeline karşı ölçülü, dikkatli ve saygılı hareket edilir; personelin görevini engelleyici ve güçleştirici hareketlerde bulunulmamalı; işlerine müdahale edilmemeli; görevli personel ile özel sohbet toplantıları yapılmamalı ve özel işler için kullanılmamalıdır.

4. Kişiler ile olan ilişkilerde kaba ve saygısız davranmamaya; gürültü etmemeye; başkalarını rahatsız edecek şekilde ve yüksek tonda müzik dinlememeye ve TV izlememeye; aynı şekilde herhangi bir müzik aleti çalmamaya özen gösteriniz.

5. Yurt Yönetimi tarafından belirlenen son giriş saatlerine uyulur.(Hafta içi:24:00; Cumartesi ve Pazar günleri:00:30)

6. Yurda giriş çıkışlarda, görevli personele veya sorulduğunda yurt idarecilerine yurt kimlik kartı gösterilir; gerektiğinde Yurt Müdürlüğü tarafından kontrol edilmek üzere öğrencilere ait dolap, bavul, vb. yerler açık bulundurulur.

7. Yurt Müdürlüğü tarafından tahsis edilen oda, yatak, dolap, masa, sandalye, vb.’den başka yer ve eşya işgal edilemez.

8. Odalarda bulunan yatak, dolap, masa, vb. gibi demirbaş eşyaların yerini değiştirmeyiniz veya başka yerlerde kullanmayınız.

9. Dolaplarda ve odalarda akan, kokan ve bozulan yiyecek maddesi bulundurmayınız.

10. Odalarda ütü, aydınlatma, ısıtma cihazları, elektrik ocağı, su ısıtma cihazı gibi cihazları kullanmayınız.

11. Öğrencilere teslim edilen kasada bulundurulmayan ve valiz odasına teslim edilen valizlerin içinde bulunan değerli eşyaların kaybından Yurt İdaresi sorumlu tutulamaz.

12. Odalarda yatılı misafir kalamaz.

13. Yurt Yönetimi tarafından belirlenen yerler ve saatler içinde konuklar kabul edilir.

14. Yurt binası ve müştemilaltında duvarlara, kapılara demirbaş eşya üzerine yazı yazmayınız, işaret ve şekiller çizerek zarar vermeyiniz.

15. Sağlık sebepleri ile yurda refakatçi almayınız.

16. Yurtta evcil de olsa hayvan beslemeyiniz.

17. Yasaklanmış ve birlik ve beraberliği bozacak her türlü zararlı yayın ile genel ahlaka aykırı resim ve afişleri odalara ve yurda asmak; Yurt Müdürlüğü’nün izni olmadan herhangi bir nedenle toplantı düzenlemek, gösteri yapmak, tahrik ve teşviklerde bulunmak; her türlü kesici, vurucu ateşli silahlarla, mermi ve patlayıcı maddeleri yurda sokmak; yurt binası ve çevresinde alkollü içecek, keyif uyuşturucu ve uyarıcı madde bulundurmak ve kullanmak; kumar olarak nitelendirilen oyunları oynamak yasaktır.

18. Dolap, radyatör, pencere kenarları ile yatak üzerinde ve altında eşya bulundurmayınız.

19. Yurt binalarında duvarlara, kapılara, demirbaş eşya üzerlerine yazı yazmayınız, işaret ve benzeri şekiller çizmeyiniz, yapıştırmayınız.

20. Daimi ikametgah adresinizde değişiklik olduğunda 30 gün içerisinde yurt idaresine bildiriniz.

21. Yurtta kalmadığınız süreler için yurt idaresinden mutlaka izin alınız.

22. 5727 SAYILI KANUN MADDESİ GEREĞİ YURT BİNASI İÇİNDE, ÖĞRENCİ ODALARI ve DİĞER ALANLARDA SİGARA İÇMEYİNİZ.

BU KURALLARA UYMAYA ve UYMAYAN ARKADAŞLARINIZI UYARMAYA ÖZEN GÖSTERİNİZ.

 
 
 
Çilek Çanakkale Kız Öğrenci Yurtları, neden çilek çanakkale kız öğrenci yurtları, Ön Kayıt Formu